şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

ELMALI YÖRESEL ÜRÜNLER TANITIM EVİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi'nin en önemli örneklerinden biri olan Elmalı Yöresel Ürünler Tanıtım Evi, 8. Çorlu Uluslararası Kültür & Sanat Festivali dolayısıyla yurt dışından ve il dışından gelen katılımcıları ağırladı.


Gerçekleştirilen etkinliğe; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Nazif Balcı, Celal Yılmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Belediye Meclis Üyeleri Nuran Başkütük, Cem Özkan, Ali İhsan Uslu, Hüseyin Vasfi Güner, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


12 farklı ülkeden yaklaşık 300 misafirin ağırlandığı program Elmalı Mahallesi eski okul bahçesinde düzenlendi. Programda konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal İşler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, “Bu faaliyet Çorlu Belediyesi tarafından 8 yıldır düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalinin bu güzellikte her geçen sene artarak devam etmesini dilerim. Kültür ve sanat bir toplumun uluslaşması için kaçınılmaz bir ögedir. Kültür bizi biz yapan, bizi insan yapan, bizi diğer canlılardan ayıran çok önemli bir özelliktir. Düzenlenen bu tür etkinliklerle kültürler ülkeden ülkeye, coğrafyadan coğrafyaya aktarılacaktır. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Çorlu Belediyesinin verdiği destekle size ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen Çorlu Belediyesine, Malkara Belediyesine, basın mensuplarımıza, Elmalı Mahallesinin değerli sakinlerine ve siz gençlerimize minnettarım” dedi.


Etkinliğe katılan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Belediye Akademisi ve Elmalı Yöresel Ürünler Tanıtım Evi'nde hazırlanan el emeği göz nuru eserlerin satışa sunulduğu standları gezerek stand açan bayanlara hayırlı işler temennisinde bulundu.


Elmalı Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılan misafirlere ve 8. Çorlu Uluslararası Kültür & Sanat Festivali dolayısıyla yurt dışından ve il dışından gelen katılımcılarına Elmalı Yöresel Ürünler Tanıtım Evi'nde hazırlanan ürünler ikram edildi. Düzenlenen etkinlikte sunulan ikramların ardından etkinliğe katılan Gözsüz Mahallesi, Van, Makedonya, Sırbistan, Romanya ve Çorlu Belediyesi Halk Oyunları grupları kendi yörelerine ait oyunları sergilediler. Sergilenen halk oyunları gösterimi ile devam eden etkinliğe katılan grup liderlerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan ve Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük tarafından hediyeler takdim edildi.


Halk oyunları gösterilerinin ardından misafirler Elmalı Köyü Gençlik ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Akçay rehberliğinde rüzgâr güllerini ve mahallede bulunan piknik alanlarını gezip, oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

 

Merve KüçükOkunma :331
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2017©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri