şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İ. Uyan’ın şoförü E.M 5 Ekim Perşembe gecesi evine girdiği sırada kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce silahlı saldırıya uğradı.

 

GAZETECİLERE BASKI MI KURDU?

 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İ. Uyan’ın şoförü E.M uğradığı silahlı saldırıda koluna ve bacağına iki kurşun isabet etti. Yaralanan E.M 112 ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Ayrıca yaşanan bu saldırının haberinin hiçbir gazetede yer almaması İ. Uyan gazetecilere haberin çıkmaması için baskı mı yaptı sorusunu akıllara getirdi.

 

İKİNCİ KEZ SALDIRI GERÇEKLEŞTİ

 

E.M’den daha önce belediye başkanı İ. Uyan’ın şoförlüğünü yapan A.Ü’in de evine girdiği sırada kimliği belirlenemeyen kişilerce silahlı saldırıya uğramış, ve saldırıyı erken fark eden A.Ü arabasının arkasına saklanarak saldırıdan yara almadan kurtulmuştu. Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İ. Uyan’ın şoförlerinin farklı zamanlarda da olsa benzer şekilde ateşli silahla saldırıya uğramaları akıllarda soru işaretleri oluşmasına sebep olurken, iki olay arasında herhangi bir bağlantı olup olmadığı ya da bu saldırıların Belediye Başkanı İ. Uyan’la bir ilgisi olup olmadığı bilinmiyor. Ancak vatandaşların arasında “acaba birileri belediye başkanıyla mı uğraşıyor” söylentileri dolaşmaya başlamış durumda.

 

Olayla ilgili olarak Marmara Ereğlisi Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma sürerken E.M’ın da hayati tehlikesinin bulunmadığı ancak tedavisinin sürdüğü edinilen bilgiler arasında.

 

RIZA ERENLER

Okunma :1054
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2018©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri