şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

MUTLUGİLLER’İN 5. SAYISI ÇOCUKLARLA BULUŞMAYI BEKLİYOR

Süleymanpaşa Çocuk Kulübü tarafından hazırlanan Mutlugiller öykü kitabının beşinci sayısı çocuklar ile buluşmak için gün sayıyor.

YİNE HEYECAN DOLU BİR SAYI

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın çocuklara mesajı ile başlayan öykü kitabında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Vali Enver Salihoğlu Ortaokulu öğrencisi Duru Aygün’ün yazdığı Serap Deliorman’ın çizimlerini yaptığı Mutlugiller’in 5. Sayısı “Mutlu Ailesi” yine heyecan dolu bir sayı ile çocuklarla buluşuyor.

TEKİRDAĞ’IN DEĞERLERİ DE HİKAYEDE YER ALIYOR

Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için hazırlanan kitapta Tevfik Dede’nin işi, sofra adabı ve Kiraz Nine’ye yapılan doğum günü sürprizi anlatılırken Tekirdağ’ın birçok değeri de eserde yerini alıyor.

Tarihi bedestenden sahil şeridine, Rüstem Paşa Külliyesi’nden Tekirdağ’ın tatlarına birçok değerin geçtiği hikayede ayrıca Tekirdağ’ın tarihi ve adı ile Süleymanpaşa’ya dönüşümü ve adının nereden geldiği de çocukların anlayabileceği şekilde betimleniyor.

Mutlugiller’in 5. Sayısı “Mutlu Ailesi” kitabı yaklaşık 6 bin üyesi bulunan Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyelerinin adreslerine okulların açılması ile ücretsiz olarak gönderilecek.


Rıza Erenler


Okunma :803
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2018©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri