şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

OKUL MÜDÜRÜ ŞAŞIRDI!

 

Kumbağ İlkokul öğrencileri ve aileleri TESKİ’nin alt yapı çalışmaları nedeniyle sık sık suların kesildiğini ve öğrencilerin mağdur olduğunu belirtmesine rağmen Okul Müdürü İ.M.K’nın incelemeye gelen TESKİ ekiplerine “Okulda su mağduriyeti yaşanmıyor” açıklaması herkesi şaşırttı.

 

ÖĞRENCİLER “MAĞDURUZ” DİYOR

21 Kasım günü Tekirdağ Şafak Gazetesi’nde “Susuzluğa Çare Arıyorlar” haberinde TESKİ ekiplerinin çalışmaları sonucunda sık sık suların kesilmesi en çok Kumbağ İlkokul öğrencilerini mağdur ettiğini iddia etmişti. Kumbağ İlkokul’unda eğitim öğretim gören öğrenciler ve aileleri konuyla ilgili şikayetlerini defalarca gazetemiz Şafak’a ilettiler. Haberin ardından TESKİ ekipleri konuyla ilgili Kumbağ İlkokul’una incelemeye gittiğinde Okul Müdürü İ.M.K’nın “Okul bahçesinde bulunan doğal kaynak suyunu kullanarak tuvalet, temizlik gibi ihtiyaçlarını giderdiklerini” belirtmesi herkesi şok etti.

 

TESKİ; “SU DEPOSU OKULA ŞART”

TESKİ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Haberde bahsedilen okul öğrencilerinin mağduriyeti hakkında Kumbağ İlköğretim Okulu Müdürü İ.M. K ile yapılan görüşme sonucunda; zaman zaman arızalardan kaynaklı su kesintisi yaşadıklarını, fakat haberde bahsedildiği gibi okul öğrencilerinin mağdur olmadığını, okul bahçesinde bulunan doğal kaynak suyunu kullanarak tuvalet temizlik vb. gibi ihtiyaçlarını giderdiklerini belirtmiştir. Su kesintilerinden etkilenilmemesi amacıyla okul yönetiminin okula su deposu yaptırmaları yerinde olacaktır. Zira TESKİ’nin böyle bir hizmeti bulunmamaktadır. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanlığına başvurulabilir.”

 

 

 

Gazetemiz Tekirdağ Şafak Gazetesinin 21 Kasım 2017 tarihli sayısında yayımlanan, “Susuzluğa çare arıyorlar” başlıklı haberinde; Süleymanpaşa İlçesi Kumbağ Mahallesinde suların sık sık kesildiği ve bu durumdan okul öğrencilerinin mağdur olduğundan bahsedilmiştir. TESKİ konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Teskinin açıklaması:

“Bilindiği üzere, TESKİ Genel Müdürlüğü Süleymanpaşa İlçesi Kumbağ Mahallesinde kanalizasyon altyapı çalışmalarını yürütmektedir. Yürütülen işin maliyeti KDV hariç 6.331.098 TL’dir ve Kumbağ Mahallesi için oldukça önem arz etmektedir. Kumbağ’ın bir turizm merkezi olması sebebiyle yaz ayları boyunca çalışmalara ara verilmişti. Tatil sezonunun kapanmasıyla birlikte altyapı kanalizasyon çalışmalarına yeninden başlanmıştır. Ayrıca şu anda Kumbağ Mahallesinde TREDAŞ ve GAZDAŞ ekipleri de altyapı çalışmalarını yürütmektedir. Bu üç kurum tarafından yürütülen altyapı çalışmaları sebebiyle Kumbağ Mahallesinde zaman zaman su kesintileri yaşanabilmektedir. Ancak kesintiler kısa süreli olup, meydana gelen arızalar TESKİ ekiplerince en kısa sürede onarılmaktadır.

 

Haberde bahsedilen okul öğrencilerinin mağduriyeti hakkında Kumbağ İlköğretim Okulu Müdürü İ.M.K ile yapılan görüşme sonucunda; zaman zaman arızalardan kaynaklı su kesintisi yaşadıklarını, fakat haberde bahsedildiği gibi okul öğrencilerinin mağdur olmadığını, okul bahçesinde bulunan doğal kaynak suyunu kullanarak tuvalet temizlik vb. gibi ihtiyaçlarını giderdiklerini belirtmiştir.

 

Su kesintilerinden etkilenilmemesi amacıyla okul yönetiminin okula su deposu yaptırmaları yerinde olacaktır. Zira TESKİ’nin böyle bir hizmeti bulunmamaktadır. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanlığına başvurulabilir”

 

ERTAN GENCE

Okunma :1291
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2018©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri