şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

PAZAR SAVAŞI!

 

15 Ocak 2018 tarihinde Yavuz Mahallesi Ruşen Güneş ve Selahattin İçli Sokak’ta yağmur suyu, alt yapı ve yol yapım çalışmalarının başlayacak olması Pazarcılar ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni karşı karşıya getirdi.

 

“KADİR BAŞKANIN AMACI YOL DEĞİL”

Bazı Pazarcı esnafı Büyükşehir Belediyesi’nin kararına tepki gösterirken Albayrak’ın eski sözlerini hatırlattı. “Kadir Başkan bizlere Yeni Pazar yeri kurulana kadar Pazar oradan kalkmayacak demişti. Kadir Başkanın amacı yol değil. Yol yapıyorum diyerek bizi oradan atacak. Ne oldu da şimdi bu kararı alıyor. Biz yeni Pazar kurulana kadar oradan çıkmayacağız” ifadelerine yer verdiler.

 

“BU ALT YAPI YAPILMAK ZORUNDA”

Dört ayrı zamanda Süleymanpaşa Belediyesi ve Pazarcılar Odasına yazı yazdığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ruşen Güneş Caddesini boydan boya yapacağız. Önce alt taraftaki kısmı yapacağız. Peştemalci Caddesine çıkılan yolu. Oradan başlayacağız. Daha sonra ikinci, üçüncü kademe yaparak gideceğiz. Tekirdağ için önemli bir şey. Onlar Süleymanpaşa Belediyesi ile görüşüp geçici bir yere gidecekler. Yeni yapılacak pazarın ihalesini de Ocak ayının sonu ya da Şubat ayı başında yapacağız. Ben Pazarcılar Odasına 4 ayrı zamanda yazı yazdım. Son yazımızda da ihale tarihini de belirttik. Tedbirinizi alın. Geçici olarak kullanacağınız yeri hazırlayın. Bu projeyi yapmak zorundayım. Çünkü çok kuvvetli yağışlarda o bölge de ciddi sıkıntılar oluşuyor. Orada boydan boya kanal yapılacak. O kanalı da denize bağlayarak o bölgede oluşacak taşkınlığı önlemiş olacağız. Çıkmayacağız diye bir şey yok. Bu alt yapı orada yapılmak zorunda. Süleymanpaşa Belediyesi ve Pazarcılar bu konuyu konuşacak yani” dedi.

 

“KAPATA KAPATA YAPMASINI İSTİYORUZ”

Tekirdağ Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın, “Biz telefonda da Kadir Albayrak ile görüştük. Alttan kapatarak Köprübaşı Mevkiine geldiğimiz zaman bu iş olur. Gerekirse 20, 25 esnafımız mağdur olur. Biz onları farklı noktalarda değerlendirebiliriz. Biz bu projenin kapanarak yukarıya gelmesinden yanayız. Bizim esnafımız gerekirse 1 ay da tezgah açmayabilir. O yüzden Kadir Başkan’ın yapmış olduğu bu işten bir an önce vazgeçmesini istiyoruz” dedi.

 

ERTAN GENCE

 

Okunma :1391
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2018©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri