şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

 

“ŞEHİR HASTANESİ Mİ

 

 

 

 

ŞEHİR EFSANESİ Mİ?”

 

Tekirdağ’da yapılması planlanan Şehir Hastanesi’nin  bir türlü yapılmaması Tekirdağ kamuoyunda bir çok kişinin tepkisine neden oldu.

 

2017 HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ

Tekirdağ Şehir Hastanesi’ni yapacak olan AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın 2016 yılının Nisan ayında Şehir Hastanesi’nin protokol imza törenin de yaptığı açıklamada,  “Tekirdağ'da da Şehir Hastanemizi yapıyoruz. İnşallah 3 ay içerisinde başlayacağız. 2017'nin sonunda olumsuz bir durum yaşanmazsa bitirmeyi düşünüyoruz. İnşallah hayırlısı olur diyorum" demesine rağmen hiçbir çalışma yapılmadı.

 

“AK PARTİ’NİN BECERİKSİZLİĞİDİR”

Tekirdağ'ın tanınmış iş adamı ve siyasetçisi olan İlhami Özcan Aygun Şehir Hastanesi konusunu gündeme getirerek yine tartışmaların odağı oldu. Aygun, AK Parti hükümetinin Tekirdağ'da yatırımlarını yeterli bulmadığını, özellikle Tekirdağ'ın en önemli ihtiyacı olan şehir hastanesinin yapılmamasını AK Parti’nin beceriksizliği olarak nitelendirdi.

 

“HİZMETLER ÖNEM SIRASINA GÖRE YAPILMALI”

Konuyla ilgili konuşan İlhami Özcan Aygun, “Hafta sonu bir araya gelen Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün'den oluşan AK Parti’nin 4 Milletvekili 100. Yıl mahallesinde bir cami inşaatını dolaştılar. Biz öncelikli ihtiyacımız olan hastane arsasını ziyaret etmelerini beklerken cami inşaatını dolaştılar. Tabii ki ibadet ve camide çok önemli. Ancak yeterli camimiz varken çilesini çektiğimiz hastane değil de neden öncelikle cami yapılıyor? Benim içinde cami ve ibadet çok önemlidir ve CHP'li olmamın yanında beş vakit namaz kıldığımı da herkes iyi bilir. Ancak bu hizmetler önem sırasına göre yapılsa daha doğru olmaz mı?" dedi.

 

TEKİRDAĞ ŞEHİR HASTANESİ

Protokolü imzalanan Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin, 123 bin metrekare alan üzerine kurulması planlanıyor. 107 bin metrekarelik alana yapılacak hastane binası, 157 bin metre kare kapalı alana ve 480 yatak kapasitesine sahip olacak. Tekirdağ Şehir Hastanesi, yüksek depremlere dayanıklı olarak inşa edilecek ve bunun için hastane binasının ana taşıyıcı kolonlarında sismik izolatörler kullanılacak. Hastane, sahip olacağı imkanlarla, bölgenin en büyük ve en modern hastanesi olacak.

ERTAN GENCE

 

Okunma :13187
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2018©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri