şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

SÜLEYMANPAŞA ZAFER BAYRAMINA HAZIRLANIYOR!

“BU TARİHİ BÜTÜN COŞKUSU İLE YAŞAMAK VE YAŞATMAK İSTİYORUZ”

Başkan Eşkinat: “Milli bayramlarımıza yönelik son yıllarda bir unutturma çabasının yükseldiğini üzülerek görüyoruz. Biz ne şartlarda kurularak bugünlere gelen Cumhuriyetimizin değerini biliyoruz. Asla unutmayacak ve unutturmayacağız.” diye konuştu.

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, milli bayramların unutturulmak istendiğini dile getirerek bu kapsamda yürüttüğü çalışmalara Türk Bayrağı dağıtımı ile devam etti.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi şehri Türk bayrakları ile donatmayı sürdürüyor. Eşkinat, üzerinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin bulunduğu, bayrama özel olarak hazırlanan bayrakların dağıtımına Hürriyet Mahallesi ile devam etti.

 

EŞKİNAT ESNAFLA ŞİMDİDEN BAYRAMLAŞTI

 

Hürriyet Mahallesi’nde esnaflara ve iş yerlerine uğrayarak hem Kurban hem de 30 Ağustos Zafer Bayramlarını şimdiden kutlayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Eşkinat, işletme sahiplerine birer Türk Bayrağı hediye etti.

 

“BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZDAN BAYRAKLARINI ŞİMDİDEN ASMALARINI RİCA EDİYORUM”

 

Üzerinde Atatürk’ün de resminin bulunduğu bayraklarla donatılan dükkân ve işyerleri, görülmeye değer manzaralar oluştururken, konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Eşkinat, “Ramazan ve Kurban Bayramları da, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim de bizim bayramlarımız. Biz hepsini aynı coşku ve hazla kutluyor, hepsine sahip çıkıyoruz. Ancak milli bayramlarımıza yönelik son yıllarda bir unutturma çabasının yükseldiğini üzülerek görüyoruz. Biz ne şartlarda kurularak bugünlere gelen Cumhuriyetimizin değerini biliyoruz. Asla unutmayacak ve unutturmayacağız. 30 Ağustos, bağımsızlığımıza kast edenlere karşı kesin olarak zafer kazandığımız tarihtir. Bu tarihi bütün coşkusu ile yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Bütün işyerlerimiz, bütün Süleymanpaşa bayraklarla gelin gibi süslenecek ve 30 Ağustos’un gururunu içimizde hissetmemizi sağlayacak. Bütün vatandaşlarımızdan da ricam, bayraklarını şimdiden camlarına, balkonlarına assınlar ve bayramlarımıza hep birlikte nasıl sahip çıktığımızı dosta düşmana ilan etsinler.” ifadelerini kaydetti.

Öte yandan Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında  Süleymanpaşa İlçesinin Semetli Mahallesi Meydanı’na Atatürk Heykeli dikildi.


 Merve Küçük 

Okunma :309
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2017©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri