şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

BİZİM NEDEN SÜTMATİĞİMİZ YOK?

 

SÜLEYMANPAŞA’YI ÖZENDİREN PROJE MALKARA BELEDİYESİ’NDEN GELDİ!

Malkara Belediyesi’nin “Sütmatik” aracılığıyla tüketime hazır çiğ sütü tüketiciye ulaştırması, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.  

Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’ne konulan sütmatiğe ilgi günden güne artıyor. Geçtiğimiz hafta başlayan süt satışları vatandaş tarafından memnuniyetle karşılandı. Uygun fiyatıyla dikkat çeken hizmetin Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da olmayışı vatandaşların sütmatik talep etmesine sebep oldu.

Malkara Belediyesi’nin, sütte hem tüketiciyi hem de yetiştiriciyi koruma altına almak amacıyla hayata geçirdiği uygun fiyatlı çiğ süt satışı yapan ‘Sütmatik’ uygulaması, ilk haftasında büyük beğeni topladı.

Çiğ süt satışı yapan sütmatiklerin Süleymanpaşa’da da olmasını isteyen vatandaşlar; “Biz kapımıza gelen sütçüden, sütün litresini 2 lira 50 kuruştan alıyoruz. Sütün sağlıklı olduğunu konusunda da endişelerimiz oluyor. Bu hizmet belediye tarafından yapıldığında araya bir denetim mekanizması girer, bizim de içimiz bu şekilde daha rahat eder. Şehrin merkezi yerlerine bu sütmatiklerden konulması tüm vatandaşların süte kolay ulaşmasını sağlar bizler de gönül rahatlığıyla kaliteli süt içeriz. Malkara Belediyesinin uygulamasını çok beğendik. En kısa zamanda Süleymanpaşa’da da sütmatik görmek istiyoruz.  Kaliteli ve uygun fiyatlı süte ulaşmak herkesin hakkı.” dediler.

Malkara’da kaliteli, hijyenik, sağlıklı ve uygun fiyatlı çiğ süt satışının gerçekleştirildiği sütmatiğe vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Tüketime hazır çiğ süt sağımdan itibaren 24 saat içinde tüketiciye sütmatikler aracılığıyla ulaştırılıyor. Vatandaşlar, çiğ sütün litresini 1.75 TL’den alabiliyorlar. Malkara Belediyesi bugünden itibaren “ALOSÜT” hattıyla “Sütmatik”ten evlere servis hizmetine de başladı.

Öte yandan konuyla ilgili yapılan araştırmada 2015 yılında Tekirdağ Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şerif Baykut tarafından Süleymanpaşa Belediyesi’ne sütmatik uygulamasının “Tekirdağ'da Halk Sütü” projesi adı altında sunulduğu öğrenildi.

Merve Küçük 

Okunma :1031
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2017©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri