şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

SUSUZLUĞA ÇARE ARIYORLAR


Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (TESKİ) alt yapı çalışmalarından dolayı Tekirdağ Kumbağ Mahallesi’nde sık sık suların kesilmesi en çok öğrencileri mağdur etti.


SU DEPOSU YAPILMALI

Tekirdağ’ın Kumbağ Mahallesi’nde alt yapı kanalizasyon çalışmaları nedeniyle suların sık sık kesildiği iddia edildi. Suların kesilmesi Kumbağ Mahallesinde eğitim gören öğrencilerin mağduriyetini gün yüzüne çıkardı. İlk ve ortaokullarda su depolarının olmaması üstüne bir de suların sık sık kesilmesi Kumbağ’da en çok öğrencileri mağdur ederken, çözüm yolunun su depoları olduğu belirtildi.


BÜYÜKŞEHİR’DEN TALEP EDİYORLAR

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün müracaatları sonucunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi eğitime destek amaçlı 25 okulda su depoları yerleştirmişti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışması kamuoyu tarafından takdir toplarken, su depoları bulunmayan okullarda Büyükşehir Belediyesinden çalışmaların devamlı hale gelmesini talep etti.


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden alınan bilgilere göre su depoları olmayan okullara eğitime katkı sağlamak amaçlı yaptığı çalışmalara devam edecekleri belirtildi. Bu çalışmaların yapılması için okul müdürlerinin konuyla ilgili müracaatlarını İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapmalarını ardından konuyla ilgileneceklerini bildirdiler.


ERTAN GENCE

Okunma :1068
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2018©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri