şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

TEKİRDAĞ’DA MİNİBÜSÇÜLÜKTE 

DEVRİM GİBİ KARARLAR

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin kararıyla minibüsçülükte devrim gibi karar çıktı. Belediyenin teklifini kabul eden bazı minibüsçüler TETUS toplu taşımaya geçerken bazı esnaflar ise minibüs olarak kalmayı tercih etti. Ayrıca Tekirdağ’da bulunan bütün minibüslerin renkleri değiştirildi. Minibüsler mavi renk yeşil şeritle tek renk oluyor.

 

“MİNİBÜSLER ARTIK TEK RENK”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral Tekirdağ Şafak Gazetesi’ne minibüslerin tek renk olacağını belirten yaptığı açıklamada şunları söyledi; “UKOME’nin koyduğu standartları uygulamak şartıyla minibüs olarak kalmak isteyenler kalıyor. TETUS’a geçmek isteyenler geçiyor. Aralık 2017’de bu karar alındı. Ayrıca Tekirdağ’da bulunan bütün minibüslerin renkleri değiştirildi. Kent merkezinde çalışan minibüslerin renkleri mavi üzerine yeşil kuşak olacak. Üzerinde de mahallerin numaraları olacak. Muhtemelen bu yaza kadar da yeni renk uygulaması tamamlanmış olur diye düşünüyorum” dedi.

“MİNİBÜSÇÜLER TETUS’A GEÇİYOR”

TETAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Recep Nişancı ise konuyla ilgili Tekirdağ Şafak Gazetesine açıklama yaptı; Recep Nişancı yaptığı açıklamada, “UKOME bir karar aldı. Minibüs olmak isteyen minibüs oluyor. Fakat TETUS toplu taşımaya geçen de toplu taşımaya geçiyor. Şartlar değişti. 5 yaşından daha büyük araçlar yasak. Klimalı, engelli rampalı araçlar olacak. Minibüsçüler araçlarını değiştirmeye başladılar. Bazı duraklar toplu taşımaya geçti. Bazıları da minibüs olarak kalmayı tercih ettiler. TETUS’a geçenler de minibüs olarak kalanlar da 5 yaşından büyük araç kullanmayacaklar. Belediye tek tek minibüsçüleri çağırıyor. Kooparatif olarak çalışmıyorlar. Sözleşmeyi imzalıyor minibüsçü. TETUS’a geçenler 65 yaş üstünü bedavaya taşıyacak. TEKPARK’a bağlandılar. Vatandaş için iyi oldu. Hayırlısı olsun” dedi.

 

ERTAN GENCE

Okunma :1542
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2018©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri