şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

VALİLİK KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİNİ AÇIKLADI!

Tekirdağ Valiliği, vatandaşların Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını ve önlemlerin alındığını bildirdi.


Tekirdağ Valiliği Kurban Bayramı’nda alınacak tedbirleri açıkladı. Bayram süresince kurumların görev dağılımını açıklayan Takirdağ Valiliği bilgilendirmede bulundu.

Tekirdağ Valiliği, Kurban Bayramı süresince zabıta, su, kanal, arıza ve temizlik birimlerinde yeterli görevli tedarik edilerek, oluşabilecek ani durumlara karşı tedbirli olunması amacıyla;Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çağrı Merkezine 0850 459 59 59 No’lu, Zabıta Daire Başkanlığına 0850 459 59 59 ve 153 No’lu, İtfaiye’ye 0850 459 59 59 No’lu ve 110 No’lu, TESKİ’ye 0850 450 60 00 ve 185 No’lu, Su Arıza’ya 185 No’lu, Şehitlik Deposuna 185 No’luTemizlik İşlerine 0850 450 59 59 No’lu telefonlardan ulaşılabileceğini kaydetti.

Yapılan açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi: “Kurban Bayramı süresince halka kalitesiz ve bozuk mal satışının önlenmesi için zabıta tarafından denetimlerin etkin şekilde yapılması ve eğlence yerlerinin denetlenmesine, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ana binasında vatandaş müracaatlarının alınıp sonuçlandıracak bir masa oluşturulmasına karar verildi.

Güvenlik Birimlerinin, Kurban Bayramı süresince trafik düzeninin etkin şekilde sağlanması, Bölge Trafik Müdürlüğü ekiplerince karayollarındaki sirkülasyonun normal akışı için gerekli tedbirlerin alınması,bayram süresince emniyet ve asayişin sağlanması amacıyla; trafik denetleme ve devriye hizmetlerinin kesintisiz yürütülmesi, halkın huzurunu bozacak hiçbir olumsuzluğa meydan verilmemesi, halkın yoğun olarak bulunduğu otogar, postane ve alışveriş merkezlerinde gerekli güvenlik önlemlerinin alınması,şehirlerarası yolcu taşımasında bir izdiham olmaması için gerekli tedbirlerin alınması, bu amaçla İl Emniyet Müdürlüğü’nün 155 No’lu telefonlarının dışında 261 20 94 No’lu telefonu ile İl Jandarma Komutanlığı’nın 261 80 80 No’lu ve 156 No’lu telefonlarının tahsis edilmesi planlanmıştır.Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Karayolları 18. Şube Şefliği’nin, yolların trafiğe açık bulundurulması için her türlü hava şartlarına göre hazırlığın yapılması, gerekli önlemlerin alınması,Karayolları 18. Şube Şefliğince 261 20 61 No’lu ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Başkanlığı’nca 153 No’lu telefonların tahsis edilerek, hizmete hazır bulundurulması ve iş makineleri ve ekiplerle ile ilgili nöbet çizelgesinin bir örneğinin Valiliğe bildirilmesi kararlaştırılmıştır.

İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin acil durumlar için hastane ve sağlık ocaklarında gerekli hazırlıkların yapılması, yeterli sayıda sağlık personelinin hazır bulundurulması ve ilgililerin nöbet cetvellerinin Valiliğe bildirilmesi,Devlet Hastanesi 1. Kısım 262 53 55 ve 112 No’lu telefonları ile Devlet Hastanesi 2. Kısım 261 21 82 No’lu telefonların hizmetler için tahsis olunması planlandı.Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün gıda üretimi yapan yerlerin, belediyeler ve ilgili meslek odalarıyla da, işbirliği yapılarak Bayram öncesi ve süresince denetimlerinin yapılması,TREDAŞ İl Müessese Müdürlüğü/Türk Telekom Başmüdürlüğünün, aydınlatma ve haberleşmenin kesintisiz akışını sağlamak için planlamaların yapılarak gerekli önlemlerin alınması,TREDAŞ’ın 258 26 00 ve 186 No’lu telefonları ile Türk Telekomünikasyon Başmüdürlüğü’nün Telefon Arıza 121 ve Ankesör Arıza 122 No’lu telefonları tahsis edilerek hizmete hazır bulundurulması, ilgililerin nöbet cetvellerinin Valiliğe bildirilmesine karar verildi.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün, Kurban Bayramında Yetiştirme Yurdu öğrencilerini ve Huzurevinde kalan vatandaşları ziyaret edecek kişilere her türlü kolaylığın sağlanması ve gerekli yardımın yapılması, bayram süresince İlçelerde de Kaymakamlarca gerekli tedbirlerin alınacağını bildirdi.”

Öte yandan Kurban Bayramının 1. Günü saat 14:00’da Tuğlalı Park’ta yapılacak bayramlaşma merasimi için gerekli hazırlıkların yapıldığı belirtildi.


Merve Küçük

Okunma :894
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2018©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri