şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

YALI HAMAMI NE OLACAK?


Tarihi Erenler Hamamının restore edilip tekrar hizmete sunulmasının ardından Tekirdağ'da asırlık geçmişe sahip Tarihi Yalı Hamamı da kurtarılmayı bekliyor.


Tekirdağ Süleymanpaşa İlçesi Müşfik Kenter Sokak’ta bulunan ve asırlık tarihi hamamın kapısına vurulan zincir ile çatlayan duvarlarında yetişen bitkilerle atıl kalmışlığı gözler önüne seriyor.


HAMAM YOK OLMAMAK İÇİN DİRENİYOR!

Yaptıranı ve yapım tarihi bilinmeyen asırlık Tarihi Yalı Hamamı, bakımsızlıktan çatlayan ve yer yer dökülen duvarları ile çevre düzenlemesinin yapılmasını bekliyor. Kadın ve erkek tarafları olan dörder kurnalı olan hamam, iki büyük kubbeli ve sağlam yapılı olmasına rağmen, atıl kalmışlığa direnirken, çatlayan duvarlarının arasında yetişen bitkiler, kaybolan değerin bir göstergesi olarak objektiflere böyle yansıyor.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuyla Tekirdağ Şafak Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Tarihi Yalı Hamamı Vakıf Bölge Müdürlüğü’nün elinde. Vakıflar sanıyorum oraya bir yatırım yapmayı düşünüyor. Tarihi İnecik Hamamı da Vakıflara aitti. Bize verdiler. Sosyal sorumluluk gereği restore ederek hizmete koyduk. Vakıflar Bölge Müdürü oraya bir yatırım yapacaklarını söyledi. Ama ne zaman yaparlar, bilmiyorum” diye konuştu.


ERTAN GENCE


Okunma :1147
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2018©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri