şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

ZABITA TEŞKİLATININ 191'İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Zabıta Haftası nedeniyle gerçekleştirilen Çelenk Sunma Törenine katıldı.

 

Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleşen törende Başkan Albayrak'ın yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hasan Bayram, Basın Yayın ve Halka İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan ve çok sayıda zabıta personeli de yer aldı.

 

Törende konuşma yapan Zabıta Daire Başkanı Hasan Bayram, ilde görevli tüm zabıta ekiplerinin önce insan anlayışı ile yaşanabilir bir Tekirdağ için yer ve zaman kavramı gözetmeksizin fedakârca çalıştıklarını belirtti. Hasan Bayram'ın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye takdim edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, "Zabıta yerel yönetimlerin kolluk kuvvetidir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kurulduğu günden bu yana hizmet anlayışı değişti. 11 ilçenin tamamında hizmetlerin büyük bölümü Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor.  Zabıta teşkilatlarımızın merkezi Büyükşehir Binasında ama 11 ilçemizde de merkezlerimiz var. Zabıta görevini yaparken ciddi boyutta yerel yönetimlerin tüm hizmetlerini denetliyor ve koruyorlar. Bunu yaparken de büyük fedakârlık gösteriyorlar. Zabıta arkadaşlarımı bu görevi yaptıkları için bir kez daha kutluyorum." dedi. Çelenk Sunma Töreni, konuşmaların ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile son buldu.

 

Törenin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hasan Bayram, Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Turgut Ünsal ve Zabıta Dairesi çalışanları Başkan Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

Merve Küçük 

Okunma :686
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2017©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri