şafak gazetesi haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

ZAFER BAYRAMINDA TÜRK ORDUSU GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI


30 Ağustos Zaferi’nin 95’inci yıl dönümü Tekirdağ’da düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin geçiş töreninde her yıl olduğu gibi bu yılda da gövde gösterisi yaptı.


Tekirdağ Valiliği önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı programı, Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.


TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU SALDI

Çelenk sunma töreninin ardından Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan makamında protokol üyeleriyle bayramlaştı. Tebrikatın ardından Hükümet Caddesinde kutlamalar devam etti. 30 ağustos anısına Piyade Yüzbaşı Sercan Yılmaz konuşma yaptı. Sercan Yılmaz konuşmasında, “Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde asil Türk milleti ve kahraman ordumuz tarafından gerçekleştirilen ve yüce Türk Milletinin bağımsızlığını perçinleyen 30 Ağustos zaferinin 95’inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Her safhasıyla ayrıntılı düşünülmüş, hazırlamış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlanmış olan Türk milletinin kurtuluş mücadelesi Türk ordusu ve Türk askeri’nin büyük zaferidir. Parolası ‘Ya İstiklal ya ölüm’ olan bu eser Türk milletinin hürriyet ve istiklal düşüncesinin ölümsüz bir abidesidir” diye konuştu.


Konuşmaların ardından 30 Ağustos anısına şiir ve oyunlar oynandı. Ardından program resmi geçit ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin gövde gösterisi yaparak dosta güven düşmana korku salmasıyla sona erdi.


30 Ağustos Zafer Bayramının kutlamalarına Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Garnizon Komutanı Piyade Albay Kemal Cöne, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, İl Jandarma Komutanı Erdal Eren, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel, siyasi partilerin ilçe başkanları, protokol ve vatandaşlar katıldı.


ERTAN GENCE

Okunma :675
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. 2017©

posta@safakgazetesi.com.tr

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri